W wystąpieniu pokażę najnowsze wybrane wyniki polskiego badania EU Kidz online dotyczące dzieci i młodziezy w wieku 9-17 lat. Skupię się głównie na wnioskach dla wychowania i dydaktyki, zarówno w domu, jak i w szkole.
Kliknij i dołącz!!!
Dołącz do konferencji: https://bit.ly/2IIhAon
Jacek Pyżalski
Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Uczestnik i koordynator ok. 60 krajowych i międzynarodowych projektów badawczych, głównie dotyczących zachowań ryzykownych młodzieży.. Autor licznych publikacji. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert edukacji medialnej . Jego zainteresowania badawcze związane są zagadnieniami: tradycyjnych i nowych (np cyberprzemoc) . W latach 2008-2012 był członkiem konsorcjum międzynarodowego badaczy cyberprzemocy (COST IS801), członek konsorcjum naukowego IS1210 dotyczącego wpływu wyglądu i wizerunku online na funkcjonowanie i zdrowie młodzieży oraz COST CA16297 European Network for Problematic Usage of the Internet. Problematic use of the internet (PUI). Autor pierwszej monografii na rynku polskim dotyczącej agresji elektronicznej „Agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży” (GWP, Sopot 2011) oraz książki „Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży” (Impuls, 2012). Więcej na www.jacekpyzalski.pl.
W wystąpieniu pokażę kilka najnowszych wyników świeżo zrealizowanego w Polsce badania EU Kids Online na reprezentatywnej próbie prawie 1500 młodych ludzi w wieku 9-17 lat oraz przedyskutuję wnioski z tych wyników dla edukacji medialnej.
Kliknij i dołącz!!!
Dołącz do konferencji: https://bit.ly/2IIhAon
Program: http://bit.ly/emo2018
Wydarzenie na FB: http://bit.ly/edumoc2018
Blog: https://superbelfrzy.edu.pl/edumoc…
Oficjalny hashtag: #edumoconline
#EduMoc #EduMocOnline #EduMocOline2018 #mnożenieprzezdzielenie #SuperbelfrzyRP #Największakonferencjadlanauczycieli
Partnerzy konferencji
Patronat medialny
Od 2009 roku uczy w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku. Laureat konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2019. Jeden z trzech certyfikowanych trenerów Google dla Edukacji w Polsce. Autor wielu publikacjiz zakresu wykorzystania TiK, w tym książki: „TiK w Pigułce – narzędziownik nauczyciela”. (wyd. CRE EDICON, 2019).Trener i edukator umiejętności ICT. Członek społeczności SuperBelfrzy RP.Prelegent wielu konferencji oraz autor warsztatów związanych z wykorzystaniem technologii w edukacji.
W 2021 roku wpisany na listę 100 osób wyróżnionych przez SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych w Polsce.
Lider Google Educator Grup Poland (GEG Poland). Współtwórca pierwszego w Polsce podcastu edukacyjnego o technologiach Google – Go4edu.
- Cyfrowa Taksonomia Blooma – Akademia Młodego Superbelfra - 19 stycznia 2023
- Żeby im się chciało. Jak zaangażować niezaangażowanych na lekcji? - 5 kwietnia 2022
- Do zobaczenia….. - 10 sierpnia 2021