
Najważniejsza kompetencja XXI wieku? Umiejętność uczenia się
Jeszcze niedawno wydawało się, że zdobycie wykształcenia jest celem samym w sobie. Matura, technik, licencjat, inżynier, magister, a może nawet doktorat? Dziś coraz wyraźniej dostrzegamy,

Jeszcze niedawno wydawało się, że zdobycie wykształcenia jest celem samym w sobie. Matura, technik, licencjat, inżynier, magister, a może nawet doktorat? Dziś coraz wyraźniej dostrzegamy,

Czy można budować cyfrowe państwo bez cyfrowych obywateli? Polska Strategia Cyfryzacji Państwa do 2035 roku mówi o kompetencjach cyfrowych, cyberbezpieczeństwie, prawach cyfrowych i higienie cyfrowej. Nie pojawia się w niej jednak pojęcie cyfrowego obywatelstwa, które od lat rozwijają Rada Europy i część państw europejskich. Dlaczego to ważne i co oznacza dla edukacji, demokracji oraz przyszłości społeczeństwa obywatelskiego?

Choć Zyta Czechowska wywołała już temat w artykule „Na koniec roku brawa należą się każdemu uczniowi”, ja i tak dorzucę swoje trzy grosze. Po dziewięciu

Za chwilę rozdanie świadectw. Dla jednych będzie to dzień wielkiej radości, dla innych ulgi, a dla niektórych także niepokoju, smutku czy rozczarowania. Warto jednak pamiętać

Wkrótce Dzień Matki i Dzień Ojca. Celebrowanie tych świąt na stałe wpisało się w kalendarz szkolny, zwłaszcza w edukacji wczesnoszkolnej. Dzieje się tak z kilku
Grupa eduzmieniaczy – Superbelfrzy ogłasza nabór na III edycję stażu w grupie Superbelfrzy dla młodych nauczycieli do 30 roku życia. Link do formularza zgłoszeniowego: 🔗

Skończyłam filologię polską. Na studiach miałam literaturę dawną i współczesną, dydaktykę języka i literatury, wiedzę o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, pedagogikę i psychologię, prawo

21 marca jest szkole szczególnym dniem. Dla jednych to Dzień Wagarowicza, dla innych to dzień topienia Marzanny- symbolizującej pożegnanie zimy, dla jeszcze innych to dzień

Zanim przejdę do właściwego tematu, postanowiłam podzielić się z Wami listą pytań, które od kilku lat towarzyszą mi podczas mojej szkolnej podróży i szukania swojego

Nie zostaje się nauczycielem tylko dlatego, że kończy się studia pedagogiczne, podpisuje umowę o pracę czy wchodzi do klasy po raz pierwszy. Nauczycielem się staje