„Artefakty Myślenia”
Prezentacja będzie odpowiedzią na pytanie, jak zbudować sobie skuteczną tarczę ochronną przed bullshitem w Internecie.
Dołącz:
Platforma Clickmeeting -> tutaj
Wydarzenie: streaming na FB -> tutaj
Przemek Staroń
Dziecko neo, geek i pasjonat rzeczywistości, a z wykształcenia psycholog, kulturoznawca, religioznawca i filozof, wspierający rozwój różnych osób na różnych poziomach – począwszy od nauczania myślenia w ramach bycia nauczycielem etyki, filozofii, wiedzy o kulturze w II LO w Sopocie, poprzez psychoedukację seniorów, aż po wykłady i szkolenia dla biznesu w ramach Uniwersytetu SWPS i Centrum Rozwoju JUMP.
Jest trenerem kreatywności, a z powodu wykorzystywania w swojej pracy nowych technologii i mediów społecznościowych, zwłaszcza Snapchata, jest nazywany profesorem Snapem. Kieruje Zakonem Feniksa, jego uczniowie zdobyli rekordowe 31 tytułów olimpijskich w Olimpiadzie Filozoficznej w ciągu 5 lat, stworzył magiczną pracownię #utrzy, mówi na TEDxach, w 2014 Nominowany, a w 2018 zdobywca tytułu Nauczyciel Roku, znalazł się na liście 100. osób zasłużonych na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, a projekty międzypokoleniowe stworzone przez niego i Lidię Dysarz zostały nagrodzone przez Komisję Europejską.
Ponadto jest konsultantem wydawniczym, publicystą, a także twórcą internetowym; jego artykuł “A czemu by nie z seniorami” opublikowany w Głosie Nauczycielskim został wyróżniony w Konkursie na Nagrodę im. Profesora Romana Czerneckiego.
Wybrany Człowiekiem Roku w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”.
Od 2009 roku uczy w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku. Laureat konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2019. Jeden z trzech certyfikowanych trenerów Google dla Edukacji w Polsce. Autor wielu publikacjiz zakresu wykorzystania TiK, w tym książki: „TiK w Pigułce – narzędziownik nauczyciela”. (wyd. CRE EDICON, 2019).Trener i edukator umiejętności ICT. Członek społeczności SuperBelfrzy RP.Prelegent wielu konferencji oraz autor warsztatów związanych z wykorzystaniem technologii w edukacji.
W 2021 roku wpisany na listę 100 osób wyróżnionych przez SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych w Polsce.
Lider Google Educator Grup Poland (GEG Poland). Współtwórca pierwszego w Polsce podcastu edukacyjnego o technologiach Google – Go4edu.
- Cyfrowa Taksonomia Blooma – Akademia Młodego Superbelfra - 19 stycznia 2023
- Żeby im się chciało. Jak zaangażować niezaangażowanych na lekcji? - 5 kwietnia 2022
- Do zobaczenia….. - 10 sierpnia 2021