„Nastolatki w sieci, czyli o tym, co trzeba wiedzieć zanim zaczniemy walczyć”
Warto zatrzymać się na chwilę w pędzie codzienności i zastanowić się dlaczego młodzi ludzie zatapiają się, czasem bezgranicznie, w wirtualnej rzeczywistości. Czego tam szukają? Co znajdują? Dlaczego, niektórzy z nich wolą być TAM zamiast TU i jak pomóc im powrócić.
Dołącz:
Platforma Clickmeeting -> tutaj
Wydarzenie: streaming na FB -> tutaj
Katarzyna Michalska
doktorantka na WSiNOE Uniwersytetu Śląskiego, nauczycielka j.polskiego oraz autorskiego przedmiotu Wychowanie do twórczości realizowanego, od 2003 r. w ramach autorskiego programu Klasy Aktywności Twórczej w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu. Absolwentka Filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Studiów Podyplomowych Praktycznej Edukacji Filmowej stArt! w Warszawskiej Szkole Filmowej. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli z zakresu rozwijania kreatywności, metod aktywizujących, wykorzystania filmu, przekazów medialnych i ICT w edukacji, a także pełniła rolę mentorki w kursach internetowych dla nauczycieli z zakresu edukacji medialnej i kulturalnej. W latach 2010 – 2012 pełniła funkcję doradcy metodycznego zakresu edukacji humanistycznej w Gminie Bytom, a w latach 2013 – 2015 koordynatorki sieci „Jak rozwijać myślenie twórcze uczniów?”. Od czterech lat pełni funkcję eksperta edukacji kulturalnej w programie Narodowego Instytutu Kultury – Bardzo Młoda Kultura, w ramach którego prowadziła warsztaty dla nauczycieli i edukatorów kultury w województwach śląskim, mazowieckim, wielkopolskim, zachodnio – pomorskim i świętokrzyskim. W latach 2017, 2018 i 2019 r. pełniła funkcję członka zespołu sterującego ds programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Edukacja kulturalna”. Finalistką Nagrody im. I. Sendlerowej ”Za naprawianie świata” dla „nauczycieli i nauczycielek, którzy uczą i wychowują w duchu dialogu, tolerancji oraz poszanowania dla innych”. Autorka publikacji i scenariuszy dla nauczycieli oraz licznych wystąpień podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji z zakresu edukacji kulturowej, medialnej i filmowej. Animatorka kultury.
Od 2009 roku uczy w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku. Laureat konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2019. Jeden z trzech certyfikowanych trenerów Google dla Edukacji w Polsce. Autor wielu publikacjiz zakresu wykorzystania TiK, w tym książki: „TiK w Pigułce – narzędziownik nauczyciela”. (wyd. CRE EDICON, 2019).Trener i edukator umiejętności ICT. Członek społeczności SuperBelfrzy RP.Prelegent wielu konferencji oraz autor warsztatów związanych z wykorzystaniem technologii w edukacji.
W 2021 roku wpisany na listę 100 osób wyróżnionych przez SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych w Polsce.
Lider Google Educator Grup Poland (GEG Poland). Współtwórca pierwszego w Polsce podcastu edukacyjnego o technologiach Google – Go4edu.
- Cyfrowa Taksonomia Blooma – Akademia Młodego Superbelfra - 19 stycznia 2023
- Żeby im się chciało. Jak zaangażować niezaangażowanych na lekcji? - 5 kwietnia 2022
- Do zobaczenia….. - 10 sierpnia 2021