„Krótka historyja o szkolnym zadawaniu pytań i braku lęku” czyli o tym jak nie przesuwać leżaków na „Titanicu”
Krótka historyja o zadawaniu pytań i szkolnym braku lęku czyli o tym jak nie przesuwać leżaków na Titanicu zwanym polską szkołą bo jak są tacy co straszą to będą i tacy co się boją.
Dołącz:
Platforma Clickmeeting -> tutaj
Wydarzenie: streaming na FB -> tutaj
- o wyższości pytajników nad wykrzyknikami
- o lękach wszelakich
- o jeżach, dzięciołach dużych, grzybieniach białych … inspiracja głupcze
- o szkolnej górze lodowej
czyli o tym jak być dilerem pytań i nadziei. Spoilerując nieco, a może bardzo: O tym jak to nauczyciele powinni mieć wyjątkowe podejście do problemów. Być marzycielami albo nawet tak „Mniej mechaników, więcej marzycieli”.
Grzegorz Lorek
– nauczyciel biologii w I Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie, laureat wielu prestiżowych nagród, Nauczyciel Roku 2002, profesor oświaty, działacz i aktywista, założyciel Koła Turystycznego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie, autor licznych publikacji z zakresu edukacji i roli zawodowej nauczyciela, w tym współautor kilku książek z zadaniami maturalnymi, poeta – autor dwóch tomików wierszy.
Dwukrotnie reprezentował Polskę, jako jeden z nielicznych nauczycieli w Europie, na Światowym Szczycie Edukacyjnym „World InnovationSummit for Education” w Doha w Katarze (rok 2011 i 2013), a w roku 2011 został zaproszony do wygłoszenia tam,w ramach jednej z sesji tematycznych, wykładu pt. „LightStudent’sFire”.
Człowiek twórczy i pełen inspiracji, zaangażowany i z wielką charyzmą zawodową, który porywa młodych ludzi do pozytywnego działania.
Od 2009 roku uczy w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku. Laureat konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2019. Jeden z trzech certyfikowanych trenerów Google dla Edukacji w Polsce. Autor wielu publikacjiz zakresu wykorzystania TiK, w tym książki: „TiK w Pigułce – narzędziownik nauczyciela”. (wyd. CRE EDICON, 2019).Trener i edukator umiejętności ICT. Członek społeczności SuperBelfrzy RP.Prelegent wielu konferencji oraz autor warsztatów związanych z wykorzystaniem technologii w edukacji.
W 2021 roku wpisany na listę 100 osób wyróżnionych przez SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych w Polsce.
Lider Google Educator Grup Poland (GEG Poland). Współtwórca pierwszego w Polsce podcastu edukacyjnego o technologiach Google – Go4edu.
- Cyfrowa Taksonomia Blooma – Akademia Młodego Superbelfra - 19 stycznia 2023
- Żeby im się chciało. Jak zaangażować niezaangażowanych na lekcji? - 5 kwietnia 2022
- Do zobaczenia….. - 10 sierpnia 2021