Szablony to bardzo dobry sposób na pracę z uczniem. Oszczędzają czas, pobudzają kreatywność, angażują. Twoi uczniowie mogą na nich pracować w Google Suite lub instalując aplikację Prezentacje Google na smartfonie.
Chcesz stworzyć własny szablon dostosowany do konkretnej grupy uczniów? Nic prostrzego. Oto samouczek, który ułatwi przygotowanie własnych materiałów i przypisanie ich uczniom w Prezentacjach Google i Classroomie.
Zaloguj się do konta Google i wybierz aplikację, w której chcesz przygotować szablon.
Masz do wyboru Prezentacje, Rysunki i Dokumenty. My najczęściej wykorzystujemy do tworzenia szablonów aplikację `Prezentacje, ponieważ użytkownik może w niej zablokować elementy, które nie podlegają edycji.
Zmień rozmiar slajdu. Dostosuj do szablonu, który chcesz stworzyć, Plik->Ustawienia strony->Niestandardowy
Dodaj elementy stałe, nie podlegające edycji: tytuł, polecenie, zdjęcie, ramkę, w której uczniowie będą pisać. Slajd->Wzorzec slajdu
Usuń zbędne slajdy i przejdź do edycji. Elementy stałe dodajesz na slajdzie Wzorzec Usuń wczytane domyślnie bloki i zmień tło, dodaj zdjęcia, pole tekstowe z tytułem.
Dodaj pola tekstowe, w których uczniowie będą wpisywali tekst na slajdzie Układ
Twój szablon jest gotowy, zamknij widok wzorca krzyżykiem w górnym prawym rogu okna.
Udostępnij szablon uczniom, możesz to zrobić na dwa sposoby:
- W aplikacji Classroom utwórz nowe zadanie. W pisz tytuł i polecenie.Dodaj szablon jako załącznik z Dysku Google. Z menu rozwijanego obok załącznika wybierz Zrób kopię dla każdego ucznia.
- Udostępnij prezentację, klikając w żółty przycisk Udostępnij (prawy górny róg)Skopiuj link i udostępnij uczniom. Możesz go skrócić na stronie https://tiny.pl/.Szablon należy otworzyć w aplikacji Prezentacje pobranej ze Sklepu Play lub App Store, udostępnić i skopiować plik jako prezentację.
Jeżeli chcesz skorzystać z innych szablonów, kliknij na linki udostępnione poniżej:
- Kobiety, ktore zmieniły świat – karty - 5 marca 2024
- ŻYCIORYS Z LITOFANEM - 24 listopada 2022
- Bajki Ignacego Krasickiego w 3D i VR - 24 listopada 2022
7 odpowiedzi na “Google Suite – tworzenie zadań”
Polecam do tego nasz rodzimy produkt IC Project.
Od jutra na tym będizemy pracować w SP8 w Kielcach.
Ale super!!! Dziękuję Ci za to, sama bym na to nie wpadła, że tak można. Przede mną teraz odyseja możliwości xD
Wszystko ładnie pięknie, ale jak wstawić pole żeby uczniowie mogli wpisywać odpowiedzi to nie wiem. Po zamknięciu wzorca na prezentacji nie miałam możliwości nic wpisać.
Pole tekstowe należy wstawić na slajdzie UKŁAD, znajduję się on pod slajdem WZORZEC. Klikamy na dodaj pole tekstowe i wybieramy jedną z 3 opcji: Symbol zastępczy…
Udostepniony plik należy skopiować lub dodać do swojego dysku.
a jak sprawa ma się w wersji mobilnej bo mam problemu z ustawieniem na telefonie
Nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać ;D