Prezent Świąteczny w dobie COVID-19

Tym razem kolejny prezent. Rozpocznijmy przygotowania do Świąt. Pamiętajmy, że są takie osoby, które z powodu kwarantanny czy wręcz choroby muszą pozostawać w domach. Dla każdej i każdego mam zatem dwa drobne prezenty ….

Pierwszy to parodia – niech śmiech będzie dla nas najlepszym lekarstwem.


Ale wróćmy do naszej rzeczywistości edukacyjnej – oto drugi prezent:

FREE-Desktop w odsłonie świątecznej i na ferie.

Najnowsza wersja mojego remiksu zawiera kilka gier, aby nie było Wam nudno. Oczywiście są to gry, które zmuszają do myślenia.

  1. Frozen Buble – Polega na celowaniu kolorowymi kulkami tak, aby łączyły się w grupy – gdy obok siebie zbierze się 3 lub więcej kulek danego koloru, spadają. Jeśli na danym poziomie nie uda się zrzucić odpowiedniej liczby kulek i któraś z nich przekroczy dolną linię, gracz zostaje „zamrożony” (stąd nazwa). Ta gra istnieje tylko dla systemu Linux.
  2. Teeworlds – Zaletą gry jest dostarczanie zarówno trybów oferujących wyzwania czysto zręcznościowe, jak i tych które wymagają wysiłku intelektualnego. Niezwykle ważny jest także bardzo widoczny społecznościowy aspekt gry – tee, czyli postacie graczy, pokazują kierunek w jakim celuje gracz poprzez przemieszczanie oczu, a dodatkowo gracze mogą pokazywać nad swoją głową rozmaite emotikony (przy których w większości modyfikacji zmienia się także kształt oczu tee). W połączeniu z możliwością wyboru wyglądu i kolorów swojej postaci – a w DDRace także domyślnego kształtu oczu (np. radosnych, zdziwionych albo smutnych) – powoduje to, że Teeworlds pozwala na znacznie większą ekspresję niż typowe gry wyposażone jedynie w czat.
  3. Pingus – Gra polega na przeprowadzeniu pingwinów podobnych do Tuksa (linuksowej maskotki), przez całą planszę do wyjścia. Gracz może wykorzystywać przy tym różne rzeczy, jak np. spadochron (coś w stylu czapka-wiatraczek) czy młot pneumatyczny. Gra nie jest prosta i wymaga logicznego myślenia i refleksu.
  4. Gweld – darmowa wersja popularnej gry Bejeweled lub Diamond Mine na system GNU / Linux. Celem gry jest wyrównanie 3 lub więcej klejnotów, zarówno w pionie, jak i w poziomie, poprzez zamianę sąsiednich klejnotów. Gra kończy się, gdy nie ma już możliwych ruchów.

Ponadto w tej wersji zawarłem także perełkę – Ren’Py

Zawiera funkcje, których można oczekiwać w powieściach wizualnych, takie jak wsparcie dla wielowątkowej fabuły, zapisywanie i wczytywanie stanów gry, cofanie do poprzednich punktów w historii, różne możliwości przejścia danej sceny i inne. Skrypty Ren’Py swoją budową przypominają scenariusz, jednak mogą dodatkowo zawierać bloki kodu w Pythonie, pozwalające zaawansowanym użytkownikom na dodawanie własnych funkcji.

FREE-Desktop – strona projektu to:

https://free-desktop.pl


OSE Friendly – czyli:

Działa z filtrowaniem OSE 😉

Adam Jurkiewicz
Jestem w:
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.