OctoStudio – ośmiornica zamiast kota

Kto z nas nie słyszał choć raz o pomarańczowym kocie, uczącym programowania. OctoStudio to nowa aplikacja stworzona przez zespół twórców kultowego Scratcha, to narzędzie, które zmieni Wasze podejście do edukacji cyfrowej i otworzy drzwi do nieograniczonych możliwości kreatywności.

Scratch jest nieodłącznym elementem podstaw informatyki, jak kiedyś Żółw, czy Basic. To jasne, jednak czasy się zmieniają, spora część uczniów jest już wyposażona w smartfony. Warto z nich zatem mądrze skorzystać, nie tylko podczas Kahoota. Idźmy o krok dalej…a może i trzy.

Dlaczego warto dać swoim uczniom dostęp do OctoStudio:

  1. Nowa Era Twórczości: OctoStudio to narzędzie, które nie tylko uczy podstaw programowania i algorytmiki, ale także inspiruje uczniów do tworzenia własnych historii i gier. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, tworząc interaktywne projekty w dowolnym miejscu i czasie.
  2. Dostępność Dla Wszystkich: Niezależnie od dostępu do komputerów i internetu, OctoStudio pozwala tworzyć projekty również w trybie offline, bez konieczności płacenia za transmisję danych. To idealne rozwiązanie dla szkół, gdzie zasoby technologiczne bywają ograniczone. Sprawdzi się też w terenie, na wycieczce – sky is the limit.
  3. Interakcja ze Światem: Dzieci stają się twórcami, wykorzystując zdjęcia i dźwięki ze swojego otoczenia. Mogą projektować gry, które reagują na ruchy urządzenia mobilnego, co otwiera przed nimi nowe perspektywy w nauce i zabawie.

OctoStudio jest dostępne na platformach iOS i Android, a co najważniejsze, jest w pełni bezpłatne, bez reklam i ukrytych opłat.

Aby dowiedzieć się więcej o OctoStudio i rozpocząć nową erę edukacji cyfrowej w swoich klasach, odwiedźcie oficjalną stronę internetową: octostudio.org. Znajdziecie tam również przydatne informacje w sekcji często zadawanych pytań: FAQ.

Pobierzcie OctoStudio teraz, korzystając z poniższych linków:

Przygotujcie się na fascynującą podróż w świat cyfrowej twórczości razem z OctoStudio. Dajcie swoim uczniom szansę na rozwijanie umiejętności programowania i kreatywnego myślenia w fascynujący i inspirujący sposób.

 

p.s. Dla Waszej wygody, kilka osób skupionych wokół inicjatyw, takich, jak: Superbelfrzy, CMI czy Cyfrowy Dialog (w tym moja skromna osoba), współpracowało z MIT Media Lab podczas testowania i tłumaczenia aplikacji. Tak, aplikacja jest dostępna w języku polskim. W szkole, zwłaszcza w młodszych klasach, to istotne.

Tomasz Mikołajczyk
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.