Python – obiektowy język programowania, całkowicie Open Source (Wolnościowy)
Chciałbym rozpocząć mały cykl wideocastów o tym języku, nie tylko dla informatyków.
Chciałbym pokazać, że można z powodzeniem wykorzystać ten język programowania w różnych innych obszarach, np. matematyki czy chemii 😉
Chciałbym tutaj zainspirować Was do używania ciekawych narzędzi, do pogłębiania swojej wiedzy, do pracy z uczniami. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, za pytania – w miarę możliwości czasowych będę odpowiadał.
Mój pomysł na te artykuły jest prosty – będą to krótkie (max 15 minutowe) wideocasty, w których pokażę Wam coś, co uznam za ciekawe, lub to, o co wy będziecie chcieli mnie poprosić.
Osobiście używam głównie systemu Mint 17.3 64 bity, ponieważ cenię sobie wolność (brak kontroli ze strony korporacji), ale wiem, że wiele osób nie zna świata poza Windowsami, więc zazwyczaj postaram się pokazać to samo w obu systemach – będziecie mieli porównanie, gdyż nie zawsze Windows jest łatwiejszy, a nie zawsze Linux trudniejszy 😉.
W moich działaniach często będę też posługiwał się systemem FREE_Desktop – to edukacyjny remiks, który tworzę dla wszystkich, aby mogli mieć narzędzie „out of the box” w nauczaniu – zawiera wszystkie aplikacje, które są niezbędne, aby realizować podstawę programową.
Adam Jurkiewicz
Zdobywca wyróżnienia Listy 100 Szerokiego Porozumienina Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce w latach 2017, 2020 i 2021, członek zarządu Szkolnej Sekcji Informatyki przy Polskim Towarzystwie Informatycznym. Trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource.
Autor książki „Python 3. Projekty dla początkujących i pasjonatów” wydanej przez Helion Edukacja.
Współautor treści z języka Python w projekcie E-Podręczniki do kształcenia ogólnego dla klas ponadgimnazjalnych. Współautor książki "Koduj w Pythonie - tworzymy grę przygodową" oraz publikacji "ENIGMA - Poznaj zagadkę Enigmy, tworząc grę przygodową w Pythonie" wydanych przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej.
- Czy chcemy być „na szmyczy” korporacji? - 31 lipca 2023
- WordPress w edukacji – jak uczyć kompetencji w bezpieczny sposób. - 3 lutego 2023
- Prezent świąteczny – FREE-SERWER - 2 grudnia 2022