Interaktywne quizy w czasie edukacji zdalnej są najczęściej poszukiwanymi narzędziami wśród nauczycieli. Nie chodzi tylko o ocenianie uczniów, które naszym zdaniem nie jest najpilniejszą sprawą, ale o kreatywne i aktywne zweryfikowanie wiedzy.
Znamy kilka fantastycznych programów i aplikacji, które pozwalają na tworzenie takich interaktywnych quizów, a jednym z nich jest Triventy.
SZCZEGÓŁOWY OPIS ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
Uczniowie skorzystają z krótkiego linku ( triv.in ), aby dołączyć do quizu ze swoich laptopów, tabletów lub smartfonów – nie trzeba instalować żadnej aplikacji!Dlaczego warto skorzystać z tego narzędzia.
Jest ono bezpłatne, pozwala na tworzenie ciekawych quizów i testów, mamy możliwość zaproszenie innych osób do jego współtworzenia. Poza tym ciekawy i przejrzysty interfejs zachęca do ćwiczeń. Podczas wypełniania quizu możemy uruchomić dźwięk, który dodatkowo motywuje do pracy. Po ukończeniu testu otrzymujemy informację zwrotną o ilości uzyskanych punktów.
Wszystkie stworzone testy zapisują i znajdują się w zakładce Moje quizy. Z tej pozycji możemy edytować quiz oraz go udostępnić,
PIN DO QUIZU: 157873
Jak stworzyć test w programie triventy?
1. Wejdź na stronę TUTAJ
2.Załóż konto i na stronie głównej kliknij utwórz quiz.
3. Nadaj tytuł, ustal czas na odpowiedź, ustal język testu i opcjonalnie dodaj zdjęcie, które będzie ten test określało.
4. Po ustaleniu podstawowych danych, klikamy kontynuuj i przechodzimy do dodawania pytań oraz przykładów odpowiedzi. Jedną poprawną odhaczamy zielonym ptaszkiem.
5. Za pomocą zielonego przycisku po lewej stronie dodajemy kolejne pytania.
6. Po dodaniu wszystkich pytań, zapisujemy test. Przed zapisaniem quizu możemy go jeszcze podejrzeć. W każdej chwili zapisany test możemy także edytować.
7. Udostępnianie quizu. Ustawiamy publiczny quiz, możemy wybrać kategorię i podkategorię. Link do niego znajduje się w głównym oknie quizu, w jego metryczce.
Po wpisaniu imienia, nauczyciel widzi przybywających uczniów, podobnie jak w Kahoocie. Po uruchomieniu testu uczniom pojawiają się pytania. Test możemy udostępnić bezpośrednio do classroomu.
Rozpocznij quiz!
Po przybyciu uczniów zacznij quiz.
Quiz synchronizuje się na ekranie głównym i urządzeniach uczniów, dzięki czemu wszyscy cieszą się zabawą w czasie rzeczywistym, jednocześnie oglądając wyniki quizu w czasie rzeczywistym na dużym ekranie.
8. Uruchamiamy w zakładce moje quizy i udostępnij lub kopiując link w głównym oknie i metryczce testu.
Jak wygląda okno quiz?
9.Jak zaprosić innych do współtworzenia quizu?
10. Program daje możliwość skorzystania ze zbioru publicznych quizów, które skonstruowali już inni użytkownicy. Należy kliknąć w tym celu publiczne quizy, ustalić język i wyszukać za pomocą lupki.
Zyta Czechowska- Nauczyciel Roku 2019, Edukator Roku 2024, dyrektorka i właścicielka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli www.nodnzytaczechowska.pl, współautorka książki "Jak nie zgubić dziecka w sieci?". Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 29 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna sieć współpracy nauczycieli”, prowadzi warsztaty, szkolenia i Rady Pedagogiczne dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK, edukacji włączającej, zróżnicowanej klasy i dostosowań wymagań edukacyjnych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu w zakresie programowania. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.Ambasadorka Programu eTwinning. Ambasadorka Dell Technologies, członkini Rady Programowej Fundacji Orange.
Print Friendly, PDF & Email