Microsoft Global Learning Connection 2019

Wielkimi krokami zbliża się Microsoft Global Learning Connection 2019! Jest to nowa odsłona Maratonu Skype z lat ubiegłych. Już 5 i 6 listopada 2019r. szkoły z całego świata łączyć się będą przez Skype, aby przeżyć wspólna przygodę.

Podczas wydarzenia uczniowie uczestniczyć mogą w wirtualnych wycieczkach, zwiedzając i odkrywając odległe magiczne zakątki świata, w wirtualnych lekcjach i spotkaniach ze specjalistami z różnych dziedzin, a także doskonale bawić się w ogólnoświatową grę Mystery Skype odgadując kraj, z którego pochodzą ich rówieśnicy. Dzięki technologii możemy połączyć się z uczniami z odległych krajów, innej strefy czasowej czy kultury, a także z nauczycielami czy naukowcami, którzy poświęcają swój czas i pomagają nam odkrywać świat, rozwijać naszą wiedzę i nasze pasje. A wszystko to za sprawą projektu Microsoft Global Learning Connection 2019, który ma na celu pokonywanie wirtualnych mil bez wychodzenia z sali lekcyjnej. 

Głównym celem Microsoft Global Learning Connection 2019 jest przejechanie ponad 17 milionów wirtualnych mil – przez Skype, Teams i Flipgrid:

  • Skype – pozostaje popularnym narzędziem dla nauczycieli, którzy łączą swoje klasy ze światem. Za pośrednictwem Skype w społeczności Classroom nauczyciele mogą znajdować inne klasy, zapraszać ekspertów lub odbywać wirtualne wycieczki terenowe na żywo.
  • Microsoft Teams – wiele szkół przechodzi ze Skype’a na Teams, mogą one teraz wykorzystać moc Teams do łączenia się i współpracy.
  • Flipgrid – dzięki Flipgrid uczniowie mogą dzielić się swoimi opiniami za pomocą krótkich filmów, umożliwiających im refleksję, omawianie i prezentowanie tego, czego się uczą.

Jeżeli jeszcze nie masz zarezerwowanych żadnych spotkań, nie martw się, nigdy nie jest za późno! Daj szansę sobie i swoim uczniom na udział w tym fantastycznym projekcie! 

 

W jaki sposób się przyłączyć? Krok po kroku:

Krok 1

Wejdź na stronę https://education.microsoft.com/

 

Krok 2

Jeśli nie jesteś posiadaczem darmowego konta w społeczności Microsoft dla Edukacji to czas najwyższy skorzystać z opcji:

Nie masz konta? Utwórz je!

 

Krok 3

Po założeniu konta czas na uzupełnienie swojego profilu. Pamiętaj o zakładce: Skype in the classroom. Jest to przestrzeń, w której dodajesz konto Skype, aby realizować swoje wirtualne podróże.

 

Krok 4

Teraz czas na zaplanowanie spotkań! W górnym pasku Menu wybieramy zakładkę Skype in the classroom. UWAGA: wcześniej uzupełniałeś podobną zakładkę w swoim profilu. Teraz korzystasz z zakładki w głównym Menu.

 

Do wyboru masz kilka opcji:

Wybierz Experta (ang. Connect with an expert):

  • Wirtualne wycieczki (ang. Virtual Field Trips)
  • Lekcje przez Skype (ang. Skype lessons)
  • Spotkanie z Gościem (Guest Speakers)

Połącz się z klasą (ang. Connect with Classrooms)

  • Mystery Skype
  • Współpraca przez Skype

 

Krok 5

Wchodząc na wybraną aktywność masz możliwość zamówienia wybranej wycieczki lub zaproszenia do wspólnej zabawy w Mystery Skype. Wybierasz opcję: ZAREJESTRUJ SIĘ i uzupełniasz wymagane dane. Pamiętaj: Zawsze bierz pod uwagę różnice czasowe i dokładnie zaplanuj spotkanie. Pomoże Ci w tym np. ten konwerter czasu: https://www.timeanddate.com/worldclock/

 

Krok 6

Po waszych spotkaniach udostępniajcie zdjęcia i dystans (ile mil przebyliście w czasie Waszych spotkań), a także podzielcie się wrażeniami w mediach społecznościowych. Pamiętajcie, aby oznaczyć w nich @SkypeClassroom oraz dodać hasztagi #MSFTGlobalConnect #MicrosoftEDU

 

Wszelkie dodatkowe informacje, plany, paszporty dla uczniów z informacją o przebytych podróżach, baza pomocniczych aktywności do wykorzystania znajduje się na stronie https://education.microsoft.com/MSFTGlobalConnect 

 

Na Facebooku możecie znaleźć również grupę Mystery Skype / Skype in the Classroom, gdzie nauczyciele z całego świata poszukują chętnych na spotkania.

Nie wahaj się!!! Daj sobie i swoim uczniom szansę na super-extra-fantastyczną podróż dookoła świata. Pokaż im, że lekcje mogą wyglądać inaczej!

 


Autorzy:

Edyta Borowicz-Czuchryta – nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie oraz wykładowca w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie. Od kilku lat jest doświadczonym Ambasadorem programu eTwinning prowadząc szkolenia i warsztaty dla nauczycieli w kraju i za granicą. W lipcu 2018 roku dołączyła do grona Microsoft Innovative Educator Experts, a w 2019 roku została Microsoft Innovative Educator Fellow.

dr Barbara Ostrowska – psycholog, trener, nauczyciel Międzynarodowych Szkół Paderewski w Lublinie, członek grupy Superbelfrzy RP. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i koordynuje projekty europejskie w swojej szkole. Od 2019 roku Microsoft Innovative Educator Expert.

Edyta Borowicz-Czuchryta
Pozostałe wpisy Edyta Borowicz-Czuchryta (Zobacz wszystkie)
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.