Najbliższy czas można wykorzystać efektywnie, innowacyjnie i nowocześnie.
Przygotowałyśmy z myślą o najmłodszych uczniach zbiór materiałów i platform z ćwiczeniami, grami i zabawami edukacyjnymi on-line.
Zachęcamy do tego, aby skorzystać z tych narzędzi i zagospodarować dzieciom chociaż część wolnego czasu na takie interaktywne powtórki, utrwalanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań.
1. Dzieci uwielbiają avatary, które coraz częściej stają się popularnym, edukacyjnym narzędziem, wykorzystywanym przez nauczycieli.
Za pomocą tego narzędzia dzieci mogą tworzyć postacie swoich kolegów, bohaterów literackich i bajkowych. Uczniowie mogą zamienić się w twórców awatarów i wykorzystać je podczas wielu zajęć.
Gdzie zatem można stworzyć zabawne, kolorowe postacie? Stron i aplikacji jest wiele, my chciałybyśmy polecić Wam stronę, z której korzystamy najczęściej. Ta intuicyjna usługa ma przyjazny interfejs i co ważne, jest za darmo.
2. Jedną z ulubionych platform dzieci jest ITO, strona na której znajdziemy niesamowite zadania dla najmłodszych. Są tam zadania typu układanki, puzzle, czy np. interaktywne kolorowanki, dzięki którym dzieci z powodzeniem mogą ćwiczyć koordynację wzrokowo- ruchową, Dla dzieci, które mają problem z zapamiętaniem literek lub cyfr znajdują się ćwiczenia wspomagające proces uczenia się czytania i liczenia. Nie brakuje także zadań dla dzieci z problemami w komunikacji i rozumienia mowy. Dzięki panelowi piktogramy dzieci mogą zapamiętywać nazwy przedmiotów. Nie brakuje też ćwiczeń wspomagających proces logicznego myślenia.
Niesamowita strona do nauki słówek, mowy i rozumienia mowy. Przeznaczona jest przede wszystkim do nauki słówek w różnych językach, ale z powodzeniem możemy ją wykorzystać także w pracy z małymi dziećmi do usprawniania i poszerzania mowy. Program ba ba dum z pewnością polubią Wasze dzieci.
Naszym zdaniem to wspaniałe narzędzie, które możemy wykorzystać na zajęciach rewalidacyjnych, ale także na logopedii. Program daje nam możliwość wyboru wielu gier od wskazania właściwego obrazka, po np. zapisanie wyrazów, dzieci słyszą też głos lektora wymawiającego poszczególne słowa i głoski. Na uwagę zasługuje fakt, że dzieci natychmiast otrzymują informację zwrotną czy właściwie wskazały odpowiedź.
Aby skorzystać z tych ćwiczeń należy wejść na stronę BA BA DUM.
Dodatkowym atutem gry jest to, że możemy założyć konto, które umożliwi nam monitorowanie postępów uczniów i analizę statystyk.
Proponujemy też platformę baamboozle. To bezpłatna platforma, na której z powodzeniem stworzycie świetne testy i quizy. Doskonale sprawdzą się w naszej pracy, ponieważ do pytań możemy dodać ilustracje, co nie jest bez znaczenia, bo jak wiemy w nauczaniu wizualizacja treści jest wskazana.
Jak grać?
Quiz wyświetlamy na aktywnej tablicy lub na projektorze. Klasę dzielimy na 2, 3 lub zespoły. Odczytujemy pytanie, każda grupa odpowiada, a następnie wizualizujemy odpowiedź. Platforma automatycznie przydziela punkty, które wcześniej przy tworzeniu quizu dla uczniów przydzielamy. Quiz generowany jest automatycznie po dodaniu przez nas pytań i plików graficznych, dodatkowo generuje puste losy, ujemne punkty lub przydział bonusów.
Na platformie mamy opcję ćwiczeń oraz gry. Oferuje nam mnóstwo gotowych, stworzonych przez innych nauczycieli testów i quizów. Platformę pokazujemy podczas naszych szkoleń dla nauczycieli i wiemy, że jest entuzjastycznie przyjmowana, a co najważniejsze nauczyciele wykorzystują ją podczas zajęć
Print Friendly, PDF & Email
- PRZYCZYNY ZACHOWAŃ TRUDNYCH U UCZNIÓW ZE SPE - 16 lutego 2025
- Poczekajki dla uczniów - 29 grudnia 2024
- 3 GRUDNIA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ - 29 listopada 2024