Superbelfrzy Nocą #54 Janusz Wierzbicki

 

Naszym gościem w czwartek 22 lutego o godzinie 21.00 był Janusz Wierzbicki!

LINK  do webinaru znajdziesz TUTAJ.

A tu materiały przygotowane przez prowadzącego:

Notes wykorzystywany podczas wykładu dostępny jest pod adresem: http://patrz.link/chmuranotes

 MATERIAŁY DLA ZAINTERESOWANYCH USŁUGĄ

Link do „podręcznika” omawiającego usługę: http://patrz.link/PodrecznikO365  

To jest notes w którym znajdują się opisy poszczególnych usług, wraz z nagranymi filmikami oraz linkami do wybranych szkoleń, zamieszczonych na http://education.microsoft.com.

 Kilka linków do przydatnych materiałów:

  • nagrane webinarium – ogólnie na temat usługi i jej możliwości: http://patrz.link/WebinariumO365
  • szkolenie podstawowe: Jak rozpocząć pracę z usługa (głównie poczta): http://patrz.link/SzO365  – dla osób, które mają już wdrożoną usługę, otrzymały konto i chciałyby rozpocząć pracę.
  • szkolenie: Scenariusze wykorzystania Office 365: http://patrz.link/WykorzystanieO365  – przedstawienie (krótkie) poszczególnych usług wchodzących w skład Office 365.
  • przykładowy, gotowy Sway o Płazach: http://patrz.link/SwayZaby (wykorzystany podczas wykładu)
  • szkolenie, jak zrobić Sway dostępne jest tutaj: http://patrz.link/SwayMEC  (omówienie Sway, tak jak miało to miejsce podczas wykładu).

 DODATKOWE CERTYFIKATY IMIENNE

Zainteresowani szkoleniami, warto żeby się zarejestrowali w usłudze http://education.microsoft.com – otrzymają większe możliwości. Opis rejestracji zamieszczony jest tutaj:http://aka.ms/KodMEC . W czasie rejestracji należy wpisać sepecjalny kod promocyjny, za który otrzymuje się 3000 punktów oraz, po ponownym zalogowaniu, pierwszy certyfikat. Żeby uzyskać kod napisz mail na adres: janusz.wierzbicki<małpa>oeiizk.edu.pl a w temacie podaj SuperBelfrzy: Office365.

 WDROŻENIE USŁUGI

Informacje, jak wdrożyć Office 365 w swojej szkole (placówce):   http://patrz.link/Wdrozenieo365MEC

 Podstawowe kroki (opis) można znaleźć także tutaj:  http://office365.oeiizk.edu.pl/index.php/przykladowa-strona-2/

 Zapraszam także na webinaria prowadzone systematycznie w OEIiZK. Można także umówić się na indywidualne konsultacje poprzez Skype.

Prowadzący:

Janusz S. Wierzbicki  –  Konsultant Microsoft dla Edukacji, Konsultant OEIiZK (http://jswierzbicki.pl)

Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 1996 roku prowadzi zajęcia (nie tylko dla nauczycieli) m.in. na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie – publicznej placówce doskonalenia nauczycieli prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Konsultant Microsoft dla Edukacji. Trener w programach: MIE oraz  w programie APD. Współorganizator Ogólnopolskich Zjazdów dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych w Mrozach, obecnie Majowych Mrozów w Warszawie – ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli zainteresowanych stosowaniem TIK w edukacji. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach i spotkaniach organizowanych w całej Polsce, dotyczących wykorzystania nowych technologii w uczeniu się i nauczaniu.  Współautor wielu materiałów dydaktycznych i scenariuszy zajęć – m.in. dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych, programu Mistrzowie Kodowania, elektronicznego podręcznika przygotowanego przez MEN – epodreczniki.pl (w części dotyczącej programowanie dla szkoły podstawowej i gimnazjum). Współtwórca i autor magazynu EduFakty – Uczę Nowocześnie, dwumiesięcznika o zastosowaniu nowych technologii w nauczaniu, w którym pełnił rolę zastępcy redaktora naczelnego do grudnia 2013.  Członek Zespołu ds. strategii przy Ministrze Edukacji Narodowej w latach 2014-1015 oraz gość stały Rady ds. Informatyzacji Edukacji, w ramach której brał m.in. udział w pracach nad nową podstawą programową nauczania informatyki. Za działalność na rzecz edukacji informatycznej otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej (2007) oraz Brązowy Krzyż Zasługi (2011). Wyróżniony został również w 2017 roku przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych jako jedna ze stu osób w Polsce, które w sposób szczególny, swoją aktywnością przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych.

Marta Florkiewicz - Borkowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.