Jak co roku Polska Akademia Dzieci (jedyny podobno na świecie, wg. jej założycielki, Agaty Hofman, darmowy uniwersytet, w którym do prowadzenia wykładów zapraszamy dzieci od 6 do 12 lat) we współpracy z Politechniką Gdańską zorganizowała konferencję dla Młodych Naukowców.
W tym roku już po raz piąty przygotowaliśmy międzynarodowe spotkanie dzieci z całej Polski i nie tylko – naszym głównym wykładowcą był Młody Prelegent z Syrii, Ahmad Baaj, który wzruszająco opowiadał o swojej ojczyźnie.
Dorosły wykładowca pan Bruce Bayly pokazał uczestnikom niesamowicie ciekawe doświadczenia z zakresu matematyki i fizyki. Wśród około 40 wykładowców aż 35 to byli Młodzi Prelegenci. Tutaj można obejrzeć zdjęcia. A w tym miejscu znajduje się film z dnia konferencji.
Zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa uczniów do skorzystania z rocznych wykładów w ramach PAD, które odbywają się w 25 placówkach w Polsce, Czechach oraz Holandii. Planowane jest otwarcie nowej w Irlandii.
Każdy z Państwa uczniów może zostać Młodym Prelegentem. Uwaga – na wielu uczelniach zapisy już ruszyły, a miejsc dla prelegentów jest tylko 8 na rok (uczestników w zależności od uczelni, zwykle ok 300).
Na PAD może się zapisać cała klasa, ale także uczniowie indywidualni, którzy przychodzą na wykłady z rodzicem jako opiekunem.
Weronika Górska-Wolniewicz – nauczycielka języka hiszpańskiego, metodyk z zakresu użycia TIK w nauczaniu (współautorka programu studiów podyplomowych na SWPS w Poznaniu) oraz ludolog z zamiłowania (członek PTN, PTBG, PAD). W czasie wolnym trener stepu amerykańskiego. Więcej informacji na stronie www.edubawa.pl.
programu edukacji empatycznej poprzez musicale “Poza słowami”,
certyfikowana trenerka Minimediacji SNO, trenerka języka serca.
Współorganizatorka IV edycji kursu Praktyka Współczucia (2022/2023).
Organizatorka i trenerka poznańskich grup ćwiczeniowych: empatycznej,
z Minimediacji SNO oraz Kręgów Naprawczych w Poznaniu.
Asystentka certyfikowanej trenerki NVC Agnieszki Pietlickiej.
- NVC w przedszkolu: klucz do empatycznej komunikacji – świadectwa. - 7 października 2024
- Od kar i nagród do mikrokręgów – czyli sprawiedliwość naprawcza w poznańskim przedszkolu 178. - 11 lipca 2019
- Szkoła zbudowana na systemie sprawiedliwości naprawczej? – To możliwe. - 7 czerwca 2019