Tablety Asusa mają wspaniałą aplikację, bardzo prostą w użyciu. Nazywa się Super Note i służy do pisania oraz rysowania.
W szkole Super Memo, gdzie pracuję jako hispanista/trenerTIK, udało mi się oddolnie (przez USB) zainstalować tę apkę na tabletach Acera. Nie chciała się wyszukać przez sklep 🙁 Poniżej jeden z pomysłów na jej wykorzystanie.
A oto mój przepis na użycie jej na zajęciach językowych z opisu osób:
- Uczniowie czytają na początku fragment książki z opisami bohaterów.
- Następnie wybierają jednego z nich i rysują go przy pomocy programu SuperNote, przesadzając mocno.
- W ostatnim kroku podają tablet w prawo i sąsiad/sąsiadka zgaduje po rysunku o którą postać z tekstu chodzi.
Wariacja: można przygotować postaci do wylosowania. W ten sposób na pewno żadna się nie powtórzy. Ale może też być ciekawe porównanie rysunków tych samych postaci w wykonaniu różnych osób 🙂
Weronika Górska-Wolniewicz – nauczycielka języka hiszpańskiego, metodyk z zakresu użycia TIK w nauczaniu (współautorka programu studiów podyplomowych na SWPS w Poznaniu) oraz ludolog z zamiłowania (członek PTN, PTBG, PAD). W czasie wolnym trener stepu amerykańskiego. Więcej informacji na stronie www.edubawa.pl.
W odpowiedzi na “Super Note – ciekawa aplikacja na urządzenia mobilne”
[…] Tablety Asusa mają wspaniałą aplikację, bardzo prostą w użyciu. Nazywa się Super Note i służy do pisania oraz rysowania. W szkole Super Memo, gdzie pracuję jako hispanista/metodyk TIK, udało mi się oddolnie (przez … […]