Magisto – gdy nie ma czasu na tworzenie filmu

Jakiś czas temu testowaliśmy w naszej akademii program do automatycznego tworzenia filmu.

Oto garść informacji o tym programie, dostępnym zarówno na komputery jak i urządzenia mobilne (testowany na tabletach Acera z Androidem)

  1. Można w nim używać zdjęć lub video, a także dodać własną muzykę. Uwaga na ich własną muzykę – mają licencję na użytkowanie na ich portalu. Nie znam się na kwestiach prawnych, ale jeśli dobrze rozumiem, to gdy osadzimy gotowe dzieło na innym portalu, możemy już mieć problem z prawami autorskimi.
  2. Nie pozwala na pracę offline (tablety, bo przy komputerach to oczywiste). Nie trzeba się za to rejestrować, chyba że chcemy użyć opcji „share”
  3. Akceptuje sporo typów plików:MOV, 3G2, 3GP, ASF, AVI, FLV, MP4, MPG, MOD, MTS M2TS
  4. Jest dość ograniczony jeśli chodzi o darmową wersję:1,5 min., do 10 klipów video i do 10 zdjęć. Ale wystarczy jeśli chcemy, aby uczniowie stworzyli coś szybko na zajęciach.
  5. W momencie dzielenia się filmem zrobionym na tablecie, np. przesłania go przez maila, dzieło osadzane jest na serwerze portalu (ważne dla osób, które np. chcą zrobić filmiki dostępne tylko dla niektórych osób – trzeba to zaznaczyć przenosząc film do katalogu prywatnego).

Magisto można wykorzystać na zajęciach na wiele sposobów. Przede wszystkim możemy sami szybko przygotować sobie materiał ze zdjęć czy klipów własnoręcznie nagranych video, do czego najczęściej zachęcam uczestników moich warsztatów (omijamy problemy z prawami autorskimi). Nie trzeba bawić się w programach do tworzenia filmów typu Windows Movie Maker, dodając po kolei wszystkie elementy ręcznie i je edytując. Magisto zrobi to za nas dzięki automatycznemu rozpoznawaniu twarzy. Uprzedzam – nie zawsze produkt końcowy będzie nas zadowalał.

Druga opcja to zaprojektować tak zajęcia, aby to uczniowie mieli za zadanie stworzyć film na zajęciach, chociażby przygotować parę przedmiotów, wśród nich jakieś nietypowe typu korkociąg, perły babci, bilet z wakacji w kraju, którego języka uczymy etc. i zobaczyć jaką historię opowiedzą za ich pomocą nasi uczniowie.

Przykładowy film stworzony za pomocą Magisto, przedstawiający jeden z wykładów na PAD przy WSNHiD w Poznaniu znajduje się tutaj.


Weronika Górska-Wolniewicz – nauczycielka języka hiszpańskiego, metodyk z zakresu użycia TIK w nauczaniu (współautorka programu studiów podyplomowych na SWPS w Poznaniu) oraz ludolog z zamiłowania (członek PTN, PTBG, PAD). W czasie wolnym trener stepu amerykańskiego. Więcej informacji na stronie www.edubawa.pl.

Weronika Górska-Wolniewicz
Podoba się? Podziel się z innymi.

2 odpowiedzi na “Magisto – gdy nie ma czasu na tworzenie filmu”

Weroniko, zdaje się, że nie można zrobić filmiku 15 min. Przydałby się link do stworzonego dzieła, żeby czytelnicy mogli się zachwycić i wypróbować narzędzie.

Ach, przepraszam, raczej ok 1,5 minuty oczywiście. A na razie nie mam żadnego filmiku, który bym mogła udostępnić. Te, które miałam jakiś czas temu akurat wyrzuciłam, bo nie były potrzebne, ale na pewno umieszczę jak coś się wykluje nowego:)
Dzięki, Jolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.