Do czego wykorzystać wirtualną tablicę korkową?

Ze względu na zbliżający się termin egzaminu gimnazjalnego, postanowiłam pomóc moim trzecioklasistom w niecodzienny sposób. Młodzież bardzo dużo czasu spędza przed komputerem niekoniecznie z pożytkiem dla nich, dlatego też postanowiłam zrobić wszystko, żeby ten czas był dla nich wartościowy.

Wpadłam na pomysł, aby wykonać dla nich wirtualną tablicę. Na tej tablicy umieszczam ważne informacje, pomoce dydaktyczne dotyczące matematyki, pomagające w zrozumieniu tematu i utrwaleniu bieżących wiadomości. To doskonały sposób, by przygotować się na przykład do lekcji metodą lekcji odwróconej.
Następnie informuję uczniów poprzez Facebook o nowym wpisie i … gotowe. Materiał dociera do każdego 😉
Tablicę wykonałam w darmowym programie Lino, który wymaga jedynie rejestracji. Działa się w nim intuicyjnie, jest prosty w obsłudze. Dodawać tutaj możemy własną grafikę lub pobierając z innych stron (szanując prawa autorskie), a także filmiki.

A to przykłady moich tablic:

  1. Wzory: http://linoit.com/users/Kubica/canvases/Wzory%20geometryczne
    autor: Monika Kubica grafika: program SmartNotebook
    autor: Monika Kubica grafika: program SmartNotebook

    2. Baza filmików ułatwiających naukę wyrażeń algebraicznych: http://linoit.com/users/Kubica/canvases/Wyra%C5%BCenia%20algebraiczne%20-%20filmiki

autor: Monika Kubica grafika: program SmartNotebook
autor: Monika Kubica grafika: program SmartNotebook

Nazywam się Monika Kubica. Jestem nauczycielką matematyki oraz zajęć technicznych w Gimnazjum Publicznym im. Arkadego Fiedlera w Dębnie. Od trzech lat prowadzę blogi nauczycielskie w ramach programu Szkoły z Klasą 2.0: Świat wokół nas, Matematyka wokół nas oraz Blogowanie-pomaganie. W roku szkolnym 2014/2015 jestem moderatorem programu Szkoła z Klasą 2.0. Cieszę się, że mogę tutaj dzielić się  swoimi pomysłami. Bardzo lubię łączyć w nauczaniu tradycję z nowoczesnością. Chętnie wykorzystuję w swojej pracy TIK.

Monika Kubica
Podoba się? Podziel się z innymi.

5 odpowiedzi na “Do czego wykorzystać wirtualną tablicę korkową?”

Moniko,
cieszę się widząc Twoje wpisy na blogu SuperBelfrów. Mam nadzieję, że niebawem przeczytam kolejny… Może o hafcie matematycznym? Moi synowie, po obejrzeniu Twoich materiałów na temat haftu matematycznego, tak sięzainspirowali, że wykonali już cały szereg prac.
Pozdrawiam
Karolina

Tablica korkowa online!
To świetne narzędzie do gromadzenia materiałów, ale także opinii i refleksji – ja tak wykorzystuję między innymi Padlet. I SBRP mają swoją tablicę i to nie jedną, wystarczy zerknąć na prawy pasek bloga 😉

Doskonały pomysł z tą tablicą. Wszystko w jednym miejscu. Super. Moniko cieszę się, że tutaj jesteś:) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.